Copyright 2024 - Kauno „Kristaus misijos“ baptistų bažnyčia

Patirk prisikėlimo jėgą 
 

Jėzaus Kristaus prisikėlimo šventė skelbia pergalingą žinią žmonijai – nuodėmė sunaikinta, mirtis nugalėta, kelias į dangų atviras, ir amžinas gyvenimas teikiamas kiekvienam, kuris tiki Dievo Sūnumi! Ar tu tiki Kristaus prisikėlimu? Įrodymų daugiau negu pakanka. Naujasis Testamentas yra šį faktą liudijantis dokumentas, kuris surašytas ir užantspauduotas ne vien rašalu, bet gyvojo Dievo Dvasia, pasirašytas švenčiausiu Dievo Sūnaus krauju. Jame užfiksuoti prisikėlimą mačiusių liudininkų parodymai. Profesorius Tomas Arnold, įžymaus Romos istorijos tritomio autorius, istorijos katedros Oksforde bendradarbis, puikiai suprato liudijimų svarbą istorinių faktų nustatymui. Jis rašė: „Daugelį metų aš tyrinėjau kitų epochų istoriją, tyrinėjau ir vertinau autorių, rašiusių apie šias epochas, teiginius. Aš nežinau jokio kito fakto žmonijos istorijoje, kuris bešališko tyrinėtojo akyse pasirodytų įtikinamesnis ar išsamesnis, negu tas didysis ženklas, kurį davė mums Dievas, kad parodytų, jog Kristus mirė ir prisikėlė iš numirusių”. Anglų mokslininkas Broks Toss Westcott rašė: „Visų parodymų pagrindu nesuklysiu sakydamas, kad istorijoje nė vienas įvykis nėra dokumentuotas taip išsamiai ir įvairiapusiškai, kaip Kristaus prisikėlimas”. Tačiau prisikėlimas yra gerokai daugiau nei vien istorinis įvykis, kurio pagrindimo turėtume ieškoti praeities labirintuose. Yra dar realesnis būdas įsitikinti Kristaus prisikėlimo tikrumu. Apaštalas Paulius, kaip ir daugelis kitų krikščionių, siekė pažinti prisikėlimą eidami šiuo keliu: „kad pažinčiau Jį, Jo prisikėlimo jėgą” (Fil 3, 10).

Pirma. Tu gali pažinti Kristų asmeniškai. Nepamiršk, Jėzus prisikėlė, o tai reiškia, kad Jis yra Gyvas: „Aš buvau numiręs ir štai esu gyvas per amžius” (Apr 1, 18). Jėzaus gyvenimas nutrūko 33 metais, tačiau po trijų dienų Jis prisikėlė ir daugiau nebemiršta, nes mirtis daugiau nebeturi Jam galios. Jis gyvena per amžius ir gyvens amžinai. O jeigu Jis gyvas, reiškia su Juo galima susitikti ir pažinti Jį asmeniškai. Apaštalas Paulius, tuomet dar Saulius, sutiko Jėzų pakeliui į Damaską. Iki tos akimirkos Saulius netikėjo Kristaus prisikėlimu ir netgi aršiai persekiojo Jėzaus mokinius. Susitikimas su gyvuoju Kristumi negrįžtamai pakeitė jo įsitikinimus ir gyvenimo kryptį. Jis tapo Jėzaus prisikėlimo liudininku ir likusį savo gyvenimą siekė kuo artimiau Jį pažinti. Jeigu tu netiki prisikėlimu, reiškia dar nebuvai sutikęs gyvojo Kristaus. O kur gi galiu rasti Kristų? Iš tikrųjų, tai Jėzus yra visai šalia, netoli nuo kiekvieno iš mūsų (Apd 17, 27). Jis eina kartu su mumis per gyvenimą, tačiau mes paprasčiausiai Jo neatpažįstame (Lk 24, 15-16). Kodėl? Labai dažnai žmones apakina religija. Religija yra visa tai, ką turime daryti: tradicijos, papročiai, apeigos, ritualai, geri darbai... O Kristus yra gyvas Asmuo, kuriuo turime tikėti ir sekti. Saulius buvo toks uolus dėl savo tėvų religijos, jog ne tik kad nepažino Dievo Sūnaus, bet netgi ėmė Jį persekioti (Apd 9, 4). Koks dvasinis aklumas? Tiesiog neįtikėtina. Dievui reikėjo apakinti Saulių fiziškai, kad šis praregėtų dvasiškai. Taip, kartais Viešpačiui tenka imtis radikalių priemonių, kad atkreiptų mūsų dėmesį į Save. Juk taip dažnai būname pasinėrę į savo religiją, savo laimėjimus, savo darbus, savo norus, savo rūpesčius..., kurie visiškai užgožia Dievo veidą ir mes Jo nebematome. Apaštalas Paulius suprato, kad nėra ir negali būti nieko vertingesnio už asmeninius santykius su Kristumi: „Dėl Jo aš praradau viską ir viską laikau sąšlavomis, kad laimėčiau Kristų..., kad pažinčiau Jį... vejuosi, norėdamas pagauti, nes jau esu Kristaus Jėzaus pagautas” (Fil 3, 8; 10, 12). Ar tavo susitikimas su gyvuoju Kristumi jau įvyko? Ar tu pažįsti Jį asmeniškai? Ar kalbiesi su Juo maldoje? Ar klausaisi Jo žodžių skaitydamas Evangelijas? Ar ateini susitikti su Juo bažnyčioje? Jis yra Gyvas. Jis yra su mumis. Jo vardas yra „Aš Esu”.

Antra. Tu gali patirti Kristaus veikimą. Sutikęs prisikėlusį Kristų, tu ne tik pažinsi Jį asmeniškai, bet ir patirsi Jo prisikėlimo jėgą savo gyvenime. Juk Kristus ne tik gyvas, bet ir galingas Asmuo. Pažinti gyvą Kristų ir patirti Jo galią yra pats tikriausias prisikėlimo įrodymas. Ta pati jėga, kuri antgamtiniu būdu veikė prikeldama Jį iš mirties, ima reikštis ir tavo gyvenime. Kokia tai jėga? Jėga, kuri atgaivina tavo širdį. Šiandien daugelis žmonių gyvena neapsakomoje įtampoje, kamuojami nerimo, baimės, depresijos, netekę vilties, prislėgti įvairių rūpesčių bei vargų. Jėzus nori ir gali atgaivinti tavo apmirusią širdį: „Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti, ir Aš jus atgaivinsiu... ir jūs rasite savo sieloms atgaivą” (Mt 11, 28-29). Jo prisikėlimo jėga pažadina mumyse viltį, džiaugsmą, ramybę, uždega norą gyventi, svajoti ir mylėti. Prisikėlimo jėga galime naudotis jau dabar, o ne tik tuomet, kai būsime danguje. Tai jėga, kuri nugali tavo nuodėmes ir sunkumus. Galbūt neturi jėgų išsivaduoti iš žalingų įpročių ar įveikti iškilusias problemas? Žinok, yra jėga, kuri gali tau padėti. Apaštalas Paulius, kuris savo gyvenimo kelyje patyrė nepaprastai daug sunkumų, atvirai išpažįsta, kad Jėzus teikia jam jėgų įveikti visas kliūtis: „Aš viską galiu Kristuje, kuris stiprina mane” (Fil 4, 13). Kristaus prisikėlimo jėga ne tik atgaivina tavo širdį, įveikia tavo nuodėmes ir sunkumus, bet ir keičia tavo gyvenimą: „Jei kas yra Kristuje, tas yra naujas kūrinys. Kas sena – praėjo, štai visa tapo nauja” (2 Kor 5, 17). Keičiasi tavo požiūris į gyvenimą, mąstymas, vertybės, charakteris, elgesys ir gyvenimo būdas. Keičiasi viskas, nes tu tampi kitu žmogumi, kuris dieną iš dienos darosi vis panašesnis į Dievo Sūnaus atvaizdą. Toks ir yra Dievo sumanymas. Kristus pirmiausia pakeičia mūsų širdį, o metui atėjus „pakeis mūsų gėdingą kūną ir padarys jį panašų į savo šlovingą kūną, ta jėga, kuria Jis visa palenkia sau” (Fil 3, 21). Prisikėlimas prasideda žmogaus širdy.

Ar nori patirti prisikėlimo jėgą savo gyvenime? Pirma, pažink Kristaus asmenį. Antra, patirk Kristaus jėgą. Taigi, jei nori paragauti prisikėlimo jėgos, visų pirma turi atverti Jėzui Kristui savo gyvenimo duris. Deja, daugelis žmonių neįsileidžia Kristaus į savo gyvenimus, užrakina Jam savo širdies duris. Šiandien Kristus negali prisibelsti į daugelio širdis, namus, šeimas ar net bažnyčias. Jis niekada nesiveržia jėga, tačiau kantriai ir švelniai beldžia į kiekvieno žmogaus gyvenimo duris. Ar girdi? Kristus beldžiasi ir į tavo širdį: „Štai Aš stoviu prie durų ir beldžiu:  jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, Aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi” (Apr 3, 20). Ar tu atversi Jam duris? Ar leisi Jam užeiti vidun ir apsigyventi tavyje? Ne visi žmonės įsileidžia Kristų. Vieni nenori, kiti nežino kaip tai padaryti. Kaip priimti Kristų į savo širdį ir gyvenimą? Kaip pažinti Jį asmeniškai?

1. Pripažink Kristui savo kaltes, kad Jis atleistų tau. Suprask, Kristus yra Šventas Dievas, o tu – nusidėjęs žmogus. Kristus negali ateiti ir apsigyventi nuodėmingoje širdyje. Išpažink Jam savo nuodėmes, nes tik Jis vienintelis gali atleisti tau ir apvalyti tavo širdį nuo visų nedorybių (1 Jn 1, 9).

2. Patikėk Kristaus auka, kad Jis išgelbėtų tave. Suprask, Kristus kentėjo ir mirė ant kryžiaus už tavo nuodėmes, kad tu galėtum išvengti pragaro bausmės ir amžinai gyventi danguje. Kristus neateis pas tą, kuris netiki Juo, kuris netiki Jo meile ir auka. Jis negali ateiti ir apsigyventi netikinčioje širdyje. Pasitikėk Juo, nes tik Jis vienintelis gali išgelbėti tavo sielą nuo amžinos pražūties (Rom 10, 9).

3. Pakviesk Kristų asmeniškai, kad Jis apsigyventų tavyje. Suprask, Kristus myli tave. Jis nori atleisti tau. Jis nori apsigyventi tavyje ir būti tavo gyvenimo Vedliu, bet Jis niekada nesilauš jėga į tavo širdį. Kristus laukia, kol Jį pakviesi. Kristus neateis pas tą, kuris nenori Jo ir asmeniškai Jo nepakviečia. Kristus negali ateiti ir apsigyventi Jo nenorinčioje širdyje. Šaukis Jo, ir Jis atleis tavo nuodėmes, išgelbės tavo sielą ir apsigyvens tavo širdyje (Rom 10, 13). Šiandien gali patirti prisikėlimo jėgą, jei nuoširdžiai tikėdamas šauksiesi Gyvojo Kristaus šia malda: Viešpatie Jėzau, esu kaltas ir vertas pragaro bausmės. Tikiu, kad Tu praliejai Savo kraują ir mirei ant kryžiaus už mano kaltes. Tikiu, kad Tu prisikėlei iš mirties ir esi Gyvas per amžius. Meldžiu, atleisk mano nuodėmes. Atveriu Tau savo širdies ir gyvenimo duris – būk mano Gelbėtojas ir Viešpats. Amen!

Gediminas K.
2012 04 07

Kitas pamokslas: Gyva ir veiksminga Kalėdų žinia